![]() |
traditionele yoga & tantra, vertaald naar de wereld van vandaag |
![]() |
Veera Rasa Overzicht
Basis-Rasa : Moed
Sub-Rasas : Zelfvertrouwen, concentratie, trots
Dominant Element : Water
Dominante Dosha : Kapha
Dominante Guna : Rajas
Dominante Kosha : Ego (Vijnanamayi Kosha)
Ondersteunende Rasas : Boosheid
Afbrekende Rasas : Angst, Liefde, Vrede
Neutrale Rasas : Verdriet, Afkeer, Vreugde, Verwondering
Geproduceerde Rasa : Verwondering
Sleutel tot controle : ontwikkel je kracht en balans stap voor stap en gebruik ze in onbaatzuchtig dienen
Siddhi :Ishatattva (de kracht tot regeren)
Behulpzame godheid : Indra
Binnen de vedische filosofie is het leven een spel, een spiritueel theater, een "Leela". Leela yoga is dan ook gelukkig geen nieuw soort yoga, want daarvan zijn er al meer dan genoeg. Als het leven een spel is, dan is ook yoga een spel dat we pas serieus kunnen spelen als we onszelf en het spel niet al te serieus nemen. Dat is de betekenis van Leela, niets meer en ook niets minder.
De lessen hier in Gent zijn vrij informeel, deels theoretisch, deels praktisch. Aan fysieke oefeningen (asanas) wordt weinig aandacht besteed. De nadruk ligt op meditatie en op spiritueel, mentaal en lichamelijk gezonde disciplines in het leven. Verder werken we ook met mantra, zang en muziek.
De lessen worden gegeven door Peter Marchand en soms ontvangen we ook een gastleraar.
OBSG
(Ontmoeting Buitenlandse Studenten Gent)
Kortrijksesteenweg 500
9000 Gent
(zeer dicht bij het Sint-Pieters Station)
Schrijf je in op onze lessen-nieuwsbrief, dan krijg je van elke volgende les een mailtje ter bevestiging, word je verwittigd indien een les niet kan doorgaan of er een andere wijziging in de planning is.